• A
  • A
  • A
PL EN DE FR RU NG EN

Wyszukaj produkt

  • NA RECEPTĘ
  • BEZ RECEPTY

Serwisy
produktowe

Katalog produktów

Nominacje na Zamku Królewskim 18 czerwiec 2018

18 czerwca 2018 roku w Sali Koncertowej Zamku Królewskiego w Warszawie po raz osiemnasty zostały wręczone Nominacje Programu Społecznego Mistrz Mowy Polskiej.

Firma LEK-AM wspiera Program od dziesięciu lat. Tych  11 nominowanych, spośród ponad 90 zgłoszonych osób –  to postaci życia publicznego, znane powszechnie, ale również wywodzące się z małych społeczności lokalnych. Łączy je jedno – w sposób mistrzowski posługują się językiem polskim. Nominacje otrzymało również 5 placówek, które powalczą o tytuł Kuźni Mistrzów Mowy Polskiej. Wyróżnienie to przyznawane jest inicjatywom lub placówkom publicznym zaangażowanym w krzewienie kultury i piękna mowy ojczystej.

W tym roku, po raz pierwszy podczas uroczystości Nominacji, wręczono wyróżnienie specjalne – Złoty Laur Akademii Mistrzów Mowy Polskiej. Nagroda ta trafiła do– Ernesta Brylla i Józefa Hena. Złoty Laur jest wyróżnieniem przyznawanym przez laureatów tytułu Mistrza Mowy Polskiej  za propagowanie najlepszych wzorców polszczyzny. Publiczna prezentacja Nominatów oznacza rozpoczęcie ogólnopolskiego plebiscytu, w czasie którego internauci, czytelnicy i radiosłuchacze wskażą swoich faworytów. Zdobywcy największej liczby głosów otrzymają tytuły Vox Populi: Mistrza Mowy Polskiej oraz Kuźni Mistrzów Mowy Polskiej. Szczegóły www.mistrzmowy.pl
 

 

« powrót