• A
  • A
  • A
PL EN DE FR RU NG EN

Wyszukaj produkt

  • NA RECEPTĘ
  • BEZ RECEPTY

Serwisy
produktowe

Katalog produktów

LEK-AM laureatem Polskiej Nagrody Innowacyjności 24 wrzesień 2018

W dniach 24-25 września 2018 r. w Poznaniu się spotkało ponad tysiąc przedsiębiorców, naukowców, samorządowców z całego kraju. Polski Kongres Przedsiębiorczości to jedno z największych i najważniejszych wydarzeń biznesowo-gospodarczych w Polsce. Motywem przewodnim tegorocznej, IV edycji Kongresu była Nowoczesna gospodarka – kapitał dla przyszłości.


Podczas blisko 30 paneli dyskusyjnych zostały poruszone najbardziej aktualne tematy z punktu widzenia polskiej gospodarki. Dyskutowano o możliwości budowania synergii pomiędzy nauką, biznesem i samorządem. Firma LEK-AM została zaproszona do udziału w debacie na temat innowacji jako katalizatora rozwoju, uczestnicy poruszyli m.in. zagadnienia dotyczące relacji biznesu i nauki.


Od lat zauważamy potencjał współpracy z krajowymi uniwersytetami, instytutami i placówkami naukowymi oraz światowymi ekspertami w dziedzinie farmacji. Relacje z instytucjami naukowymi są dla nas niezwykle ważne. Dzięki temu rozwijamy się i wymieniamy doświadczeniami. Opracowanie produktu leczniczego jest procesem  interdyscyplinarnym, wymaga wiedzy zarówno z chemii, farmacji, medycyny oraz techniki. Dlatego też od lat współpracujemy z wieloma instytucjami naukowymi realizując wspólne cele, wzajemnie się inspirujemy – powiedział m.in. Arkadiusz Hejduk, Dyrektor ds. Badań i Rozwoju Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne LEK-AM Sp. z o.o.


Zwieńczeniem wydarzenia była uroczysta gala, podczas której najprężniejsze polskie firmy i instytucje zostały uhonorowane nagrodami przyznawanymi przez Polską Agencję Przedsiębiorczości. Wśród nagrodzonych firm po raz czwarty znalazło się Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne LEK-AM.


Jesteśmy bardzo dumni z tego, że po raz kolejny zauważono nasze działania i otrzymaliśmy statuetkę Polskiej Nagrody Innowacyjności. Ponadto, wzięliśmy udział w panelu dyskusyjnym o sukcesach polskich firm na rynku globalnym. Podczas wystąpienia mogliśmy opowiedzieć o naszych osiągnięciach na trudnym rynku farmaceutycznym – stwierdziła Danuta Hanna Jakubowska, PR Manager, Przedsiębiorstwa Farmaceutycznego LEK-AM.


https://newsrm.tv/lek-am-laureatem-polskiej-nagrody-innowacyjnosci/

 

« powrót