• A
  • A
  • A
PL EN DE FR RU NG EN

Wyszukaj produkt

  • NA RECEPTĘ
  • BEZ RECEPTY

Serwisy
produktowe

Katalog produktów

Badania i Rozwój

Jednym z najważniejszych celów działalności LEK-AM jest stały rozwój i dostarczanie pacjentom nowoczesnych leków generycznych w przystępnej cenie. Firma od początku działalności prowadziła badania w zakresie technologii postaci leku oraz analityki farmaceutycznej. W ostatnich latach w Dziale Badań i Rozwoju dokonano znaczącej reorganizacji, polegającej zarówno na przeniesieniu całego Działu do nowoczesnych pomieszczeń, na zwiększeniu ilości wysoko wykwalifikowanej kadry specjalistów oraz na inwestycjach w najnowszej generacji sprzęt analityczny i technologiczny.

 Obecnie Dział zajmuje łączną powierzchnię 700 m2. Składa się z dwóch podstawowych jednostek – Działu Analityki Badawczo-Rozwojowej (ABR) oraz Technologii Badawczo-Rozwojowej (TBR). Obie jednostki znajdują się nowoczesnym budynku zaprojektowanym pod kątem prowadzonych tam prac badawczych.

 W laboratorium ABR pracuje kilkadziesiąt wysoko wykwalifikowanych pracowników, wśród których znajdują się specjaliści od oceny sytuacji patentowej, oceny dokumentacji chemiczno-farmaceutycznej, preformulacji, badań rozwojowych i badań stabilności. Laboratorium wyposażone jest wysokiej klasy sprzęt analityczny m.in. aparaty HPLC, UPLC, najnowszej generacji łaźnie do uwalniania, systemy analizy termicznej, chromatograf gazowy z przystawką HS i wiele innych. Laboratorium pracuje zgodnie z wymaganiami GMP.

 W laboratorium TBR pracują specjaliści ds. formulacji farmaceutycznej i technicy. Laboratorium technologiczne znajduje się w specjalnej strefie spełniającej wymagania GMP. W dedykowanych pomieszczeniach procesowych opracowywane są formy doustne i wziewne. Strefa wyposażona jest w nowoczesne urządzenia laboratoryjne i kontrolno-pomiarowe, pozwalające na zaprojektowanie procesu i pełną analizę uzyskiwanych danych zgodnie z koncepcją Quality by Design.

 Dział Badawczo-Rozwojowy ukierunkowany jest na rozwój nowoczesnych leków generycznych. Niemniej w celu wprowadzania innowacyjnych rozwiązań prowadzone są także badania nad nowoczesnymi formami o modyfikowanym uwalnianiu, innowacyjnym sposobie podania, dotyczące nowoczesnych opakowań, a także nad rozwiązaniami prowadzącymi do obniżania kosztów wytwarzania w rutynowej produkcji.

 W ramach projektów dofinansowanych prowadzone są prace w obszarze onkologii, kardiologii, pulmonologii, neurologii i wielu innych. Dodatkowo Dział opracowuje leki z grupy OTC oraz suplementy diety.

 Dział w szerokim zakresie współpracuje z krajowymi uniwersytetami, instytutami i placówkami naukowymi oraz światowymi ekspertami w dziedzinie farmacji.

 Ważnym elementem pracy Działu Badawczo-Rozwojowego jest także wspieranie młodych naukowców, organizacja praktyk studenckich oraz kształtowanie młodej kadry, wśród której najlepsi mogą ubiegać się o pracę w Dziale.