Ambasador Polskiej Gospodarki 2025
Finał konkursu AMBASADOR POLSKIEJ GOSPODARKI 2025 odbył się 20 maja w Warsaw Presidential Hotel. Podczas uroczystości nagrodzeni zostali laureaci tegorocznej edycji we wszystkich sześciu kategoriach. Konkurs został objęty patronatem honorowym Ministra Rozwoju i Technologii oraz Ministra ds. Unii Europejskiej, a na uroczystości obecny był Bartosz Kobus, Szef Gabinetu Politycznego z MRiT.
Celem konkursu Ambasador Polskiej Gospodarki jest wzmocnienie wizerunku przedsiębiorców - Członków BCC oraz ich promocja poprzez nagradzanie najlepszych przykładów dobrych praktyk biznesowych w kontaktach zagranicznych. Formuła konkursu jest szeroka. Poza eksporterami, dotyczy także firm przyczyniających się swoją działalnością do większej i lepszej rozpoznawalności polskiej gospodarki na świecie, tj. do importerów, firm współpracujących z zagranicznymi partnerami lub do podmiotów, z których innowacyjnych pomysłów korzystają przedsiębiorcy w Polsce i zagranicą.

Spośród blisko 40 firm wyróżnionych, siedem odebrało certyfikat AMBASADOR POLSKIEJ GOSPODARKI 2025 w kategorii MARKA EUROPEJSKA. Marka Europejska – wyróżnienie dla firm, których działalność biznesowa jest bardzo dobrze znana w Europie i kojarzona już nie tylko z Polską, ale z najlepszymi jakościowo wyrobami lub usługami europejskimi. W tym roku także Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne LEK-AM decyzją kapituły konkursu otrzymało nagrodę w tej kategorii. Warto podkreślić, iż w latach ubiegłych dwukrotnie zostaliśmy wyróżnieni w kategorii Najwyższa jakość.